'

POGODA

ZAPYTAJ O NOCLEG

Data przyjazdu
Data wyjazdu

LOKALIZACJA

UDOSTęPNIJ

NEWSLETTER

Licznik: 18468

Zdjęcia Krynicy

zima
gon
zd

Krynica Zdrój położona jest we wschodniej części Beskidu Sądeckiego, w dolinie potoku Kryniczanka. Krynicę zwaną "Perłą uzdrowisk" otaczają zalesione wzgórza Parkowej Góry, Krzyżowej i Jasiennika. Krynica Liczy 13 tyś. mieszkańców. Gmina zajmuje powierzchnię 146 km2 (w tym miasto Krynica ok. 40 km2 ).

Sąsiaduje ona z czteroma gminami: od północy z gminą Grybów, od wchodu z gminą Uście Gorlickie, od zachodu z gminą Łabowa, a od południowego zachodu z miastem i gminą Muszyna. Gmina znajduje się w polsko-słowackiej strefie przygranicznej, jej południową granicę, na długości około 18km, stanowi granica państwa ze Słowacją.

W okolicach znajduje się aż 16 rezerwatów przyrody. Głównym bogactwem naturalnym tej ziemi są wody mineralne. Znajdują się tu 23 ujęcia: 5 źródeł naturalnych i 18 odwiertów.


Klimat Krynicy ma walory klimatu podalpejskiego, wyróżnia się dużą liczbą dni słonecznych w roku oraz znacznymi wahaniami temperatury i ciśnienia atmosferycznego w ciągu doby. W składzie i smaku powietrza dużą rolę odgrywają eteryczne olejki.

 

 azoty
zdj
zima1
indeks
krynica